אפריקה השקעות – עשר הערות על הדו"ח הכספי (חלק ב')

פוסט שני בסדרה בת שלושה חלקים על הדו"ח של אפריקה לרבעון השלישי של 2015.

לחלק הראשון לחצו כאן.

4. קניון אפימול במוסקבה

אפריקה השקעות מתייחסת בדו"חות להשלכות של האירועים ברוסיה על החברה:

"התמשכותם של התהליכים השליליים ו/או הסלמתם עלולה להמשיך להשפיע לרעה על היבטים שונים הנוגעים לפעילות הקבוצה ברוסיה ו/או לנתונים בדוחותיה הכספיים".

כדי להמחיש את עוצמת המשבר ברוסיה אציג כאן את השינויים שחלו בפרמטרים התפעוליים של אפימול, הקניון במסקבה, רוסיה. מתחילת השנה ה-NOI של אפימולאפימול הסתכם ב-41 מיליון דולר, קיטון של 36% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנת 2014. שיעור התפוסה בקניון ירד ל-76%, לעומת 85% בסוף דצמבר אשתקד. מגמה דומה אפשר לראות גם בדמי השכירות הממוצעים בחוזים שנחתמו ברבעון השלישי של שנת 2015.

למרות זאת, השווי של קניון אפימול ברוסיה נותר כמעט ללא שינוי והוא מוערך בכמיליארד דולר. בתרחיש שלא יחול שיפור בפרמטרים התפעוליים של הקניון סביר להניח שבדו"חות השנתיים של אפריקה נראה מחיקה שתבטא את ההרעה בתוצאות של אפימול.

5. לבייב מקבל הנחה מאפי פיתוח

בעקבות המשך ההאטה במצב הכלכלי ברוסיה וחולשת הרובל, הנהלת הקניון אפימול נותנת לשוכרים הנחות והקלות אחרות בתשלום דמי השכירות.

בין השוכרים שנהנים מההבנה שמגלה הנהלת הקניון הוא לב לבייב. לאחרונה אישר הדירקטוריון של אפי פיתוח מתן הנחות או הקלות בתנאי השכירות לבעל השליטה בקבוצה, שחברות בשליטתו שוכרות ארבע חנויות באפימול בשטח כולל של 1,435 מ"ר.

זאת לא אמורה להיות בעיה, כל עוד ההנחות וההקלות ניתנות בהתאם למהלך העסקים הרגיל של החברה ואינן חורגות מהמקובל בקרב שוכרים אחרים.

6. עניי עירך קודמים

במסגרת סיוע לקהילה אפריקה השקעות נוהגת לתרום למטרות שונות. היקף התרומות של הקבוצה בתשעת החודשים הראשונים של 2015 הסתכם ב-8.6 מיליון שקל.

מתוך הסכום הזה, 7.9 מיליון שקל מהווים תמיכה קבועה של חברה בת מאוחדת בחו"ל במוסדות ציבור של הקהילה היהודית במדינות חבר העמים.

בשנת 2014, כשההפסד של הקבוצה היה גבוה ממיליארד שקל, סך התרומות הגיע ל-19.8 מיליון שקל, מתוכם 17.3 לתמיכה של חברה בת במוסדות ציבור של הקהילה היהודית במדינות חבר העמים.

רבי שלום שבזי, מגדולי חכמי ומשוררי תימן, כתב:

"אם ננעלו דלתי נדיבים, דלתי מרום לא ננעלו".

נראה שבמקרה של אפריקה והקהילה היהודית במדינות חבר העמים היוצרות התהפכו.
נסיים בתקווה שהנושים של אפריקה בעצמם לא ידרשו ל"סיוע לקהילה".

בהמשך השבוע יפורסם החלק השלישי והאחרון על הדו"חות של אפריקה לרבעון השלישי.


אין לראות בפוסט זה ייעוץ / שיווק השקעות או תחליף לייעוץ / שיווק השקעות המתואמת אישית וספציפית ללקוח תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים.
האמור לעיל הנו למטרת אינפורמציה בלבד ומובא כחומר רקע בלבד.
הקפידו לקרוא בעיון את תנאי השימוש באתר.


תגובות